Agentrura pro fitness, kulturistiku, bojové a technické sporty
 
 
Osobní tréninky pod vedením
Radka Sedláčka
Bojové sporty
 
 
 

Kontakt: Radek Sedláček
Telefon: 774 803 092
Centrum bojových sportů a umění

 

     
  KICK BOXING   Klasické KARATE SHOTOKAN  
   
 


CO JE TO KICK BOX?
Kick box není pouze jeden konkrétní druh bojového sportu a souboru technik a boje: Kick box je spíše souhrnný název pro několik disciplín, které se od sebe mohou navzájem velmi lišit.

Bojový sport, který se vyvinul za přibližně posledních třicet let v USA.
Ruku v ruce s boxem a kopy z karate(atd..) v pouliční podobě, se rychle formoval až do dnešní závodní podoby. Ale na rozdíl od starých bojových umění jako jsou karate, aikido,kung fu,.. se kick box nezabývá filozofií. Jde o to, aby se bojovník naučil co nejlepší kombinaci praktických bojových technik, kterými dospěje nejsnadnějšího a nejrychlejšího vítězství.


Praktické, rychlé a stoprocentní využití:
Na rozdíl od př. Aikido, které musíte trénovat několik let,ne-li desítek let,aby vám bylo k něčemu užitečné, tak v kick boxu u některých tvrdších forem jste za tři až čtyři měsíce intenzivních tréninků schopni téměř bez problémů odradit a dokonale zneškodnit na vás útočící individuum.

Varianty Kick boxu:
Pokud chcete začít trénovat a přemýšlíte o kick boxu, je třeba připomenout, že není pouze jeden univerzální druh. Zápasníci se sice mohou zúčastňovat všech variant, ale může to být časově náročné a proto bývá pravidlem, že se každý raději soustředí na jeden či dva konkrétní druhy, které se sobě podobají.

Druhy:
Semicontact
Lightcontact
Fullcontact
Kick Box
Muay-Thai (Thajbox)

 


KLASICKÉ KARATE - SHOTOKAN


Výuka klasického karate

Karate je sebeobranné umění pocházející původně z Okinawy a rozvijející v Japonsku. Systém je založen na využití fyzických a mentálních schopností při ochraně vlastní osoby. Využitím síly celého těla a propracováním načasování obrany je efektivně učinné s vynaložením minimální hrubé síly.
Tradiční KARATE

Tradiční karate vzniklo na základě vůle udržet umění s původními principy a účelem jeho vzniku. Základním principem je cvičení konečné techniky (technika která vyřadí útočníka z boje). Tradiční karate se odlišuje od sportovního a jiného pojetí cvičení karate. Do tréninku je začleněn sportovní zápas, ale pouze jako testování naučených principů v konfrontaci.
 
         
 
spacer
 
spacer